04 Apr
04Apr

Beyoncé astotais studijas albums "act ii COWBOY CARTER" ierodas šodien, 3. aprīlī, pēc veiksmīgas divu galveno singlu "TEXAS HOLD 'EM" un "16 CARRIAGES" izlaišanas 11. februārī, Superbowl Sunday pasākumā.

"TEXAS HOLD 'EM" nonāca deviņās dažādās ASV mūzikas topu kategorijās, tai skaitā Pop, Hot AC, Country, Rhythmic, Urban un R&B, tādējādi veidojot vēsturi – Beyoncé kļuva par pirmo melnādaino sievieti mākslinieci, kas sasniedza 1. vietu Hot Country Songs topā un 1. vietu Hot 100 Chart ar kantrī žanra dziesmu. Papildus tam dziesma četras nedēļas pavadīja Lielbritānijas mūzikas topu virsotnēs. 

Beyoncés producētais albums “COWBOY CARTER” ir par visiem žanriem, paralēli dziļāk iegrimstot tieši kantrī virzienā. Tas ir mākslinieces darbs, kur izjust brīvību attīstīties, paplašināt savas robežas un radīt bez jebkādiem ierobežojumiem. Tas neatzīst vainu un negaida atļauju, lai pārdefinētu un paceltu mūzikas skaņas citā līmenī, vienlaikus demontējot pieņemtās nepatiesās normas par ‘Americana’ kultūru. Tas izrāda cieņu pagātnei, godinot mūzikas pionierus kantrī, roka, klasiskās mūzikas un operas žanros. 

Albums ir skaņu kopums, kuras Beyoncé mīl un klausījās pieaugot, starp braucieniem un laikā starp priekšnesumiem Houston Rodeo – Country, oriģinālais R&B, Blues, Zydeco un Black Folk

“COWBOY CARTER” aptin sevi tīras instrumentācijas apvalkā, svinīgās un autentiskās skaņās, izmantojot akordeonu, harmonikas, akustisko ģitāru, ukuleli, mandolīnu, Hammond B3 ērģeles un bandžo. Dzirdamas arī daudz roku plaukšķināšanas, kāju kustības, zābaku sitieni uz koka grīdas un, jā, arī Beyoncé nagi kā perkusijas. 

"Mūzikas radīšanas prieks ir tajā, ka nav noteikumu," saka Beyoncé. "Jo vairāk es redzu pasauli attīstamies, jo dziļāku saikni es sajutu ar nevainību. Ar mākslīgo intelektu, digitālajiem filtriem un programmēšanu es gribēju atgriezties pie reāliem instrumentiem (un es izmantoju ļoti vecus). Es negribēju kaut kādus slāņus starp instrumentiem, piemēram, stīgām, it īpaši ģitāras un ērģeles pilnīgi saskaņotas. Es atstāju dažas dziesmas pilnībā neapstrādātas un ļāvos folk’am. Visas skaņas bija tik dabiskas un cilvēciskas, ikdienišķas lietas kā vējš, knipji un pat putnu un cāļu skaņas, dabas skaņas.” 

Iedvesma ņemta arī no Dienvidu un Rietumu kultūras ārpus mūzikas - Rodeo, Rietumu filmas un īsto Rietumu kovboju stāsti. Tas bija Rodeo, kur Beyoncé pirmo reizi redzēja daudzveidību un draudzību starp cilvēkiem, kuri mīl kantrī mūziku un ‘Americana’ dzīvesveidu. 

Mūzika ir iesaiņota aizraujošā un kaisles pilnā stāstā, kas valdzina klausītāju ar Beyoncé pazīstamo, bet spēcīgo balsi. Viņas vokālās spējas raida žilbinošu gaismu uz stāstu, kas bagāts ar patiesību, atklājot slēptu vēsturi un visu to maģiju, kuru var atrast, atgriežoties pie savām dzimtas saknēm.

Beyoncé ir vēstures studente un turpina amerikāņu mūzikas meistarklasi, kas sākās ar "act i RENAISSANCE" 2022. gadā, kurā tika dziļi iegrimts deju mūzikā, tās radītājos un cilvēkos, kas dzīvoja priekā pat tad, kad pasaule viņiem lika justies kā atstumtajiem. 

“COWBOY CARTER” dziesmas veicina klausītāja ziņkārību caur 27 pārsteigumu dāvanām, izdzēšot ierobežojumus, kas uzlikti uz žanrā balstītas mūzikas. pamatotas mūzikas. Kā producente Beyoncé eksperimentē ar akordu un tonu maiņām, bez piepūles miksējot žanrus, jaucot kopā negaidīto, lai sagrautu katru mūzikas ierobežojumu.

"Mans process ir tāds, ka es parasti eksperimentēju," saka Beyoncé. "Man patīk būt atvērtai un brīvi izteikt visus to lietu aspektus, kurus mīlu, tāpēc es strādāju pie daudzām dziesmām. Es, iespējams, ierakstīju 100 dziesmas. Kad tas ir izdarīts, es spēju salikt puzles gabaliņus kopā un saprast kopīgos tematus, un tad izveidot spēcīgu albumu." 

Jaunais albums ir īsts eksperiments. Katra dziesma ir sava Rietumu filmas pārveidojuma versija. Dziedātāja iedvesmojās no tādām filmām kā "Five Fingers For Marseilles", "Urban Cowboy", "The Hateful Eight", "Space Cowboys”, "The Harder They Fall" un "Killers of the Flower Moon", bieži vien filmām skanot fonā dziesmu ieraksta procesā. Dažas perkusiju idejas nāca no "O Brother, Where Art Thou?" skaņu ieraksta, kur tas bija vairāk Bluegrass žanrā

Kamēr albums “RENAISSANCE” bija pārdzimšanas žests pēc pandēmijas laika, “COWBOY CARTER” ir pārmaiņu signāls brīdī, kad pasaule atkal gatavojas tām, tas pārdefinē un atjauno to, kas ir kantrī, kas ir ‘Americana’ un kurš tajā tiek iekļauts. Albums sākas ar “AMERIICAN REQUIEM”, himnas tipa brīdinājumu, kas iznīcina visas vecās idejas par mākslu un cilvēkiem, kas to rada. 

Beyoncé darbojusies ar izcilu sadarbības partneru grupu, tostarp The-Dream, Pharrell, NO I.D., Raphael Saadiq, Ryan Tedder, Ryan Beatty, Swizz Beatz, Khirye Tyler, Derek Dixie, Ink, Nova Wav, Mamii, Cam, Tyler Johnson, Dave Hamelin un Shawn "JAY-Z" Carter, lai atrastu katras dziesmas apslēptos dārgumus. Radošais process bieži vien nozīmēja dažādu dziesmu daļu apvienošanu, instrumentācijas maiņu vienā vietā, pievienošanu citā vietā, lai nonāktu īstajā vietā īstajā laikā. 

"Šis albums aizņēma vairāk nekā piecus gadus," stāsta pasaules zvaigzne. “Tas ir bijis lieliski, ka man ir bijis laiks un labvēlīgi apstākļi, lai nesteigtos ar to. Sākotnēji biju plānojusi izlaist “COWBOY CARTER” pirmo, bet pandēmijas laikā pasaulē bija pārāk daudz grūtību. Mēs gribējām dejot. Mēs bijām pelnījuši dejot. Bet man bija jāuzticās Dieva laikam." 

Mūzikas alianse ietver ieguldījumus no iespaidīga mākslinieku saraksta, tostarp Dolly Parton, Willie Nelson, Linda Martell, Stevie Wonder, Chuck Berry, Miley Cyrus, Post Malone, Jon Batiste, Rhiannon Giddens, Nile Rodgers, Robert Randolph, Gary Clark, Jr. Willie Jones, Brittney Spencer, Shaboozey, Reyna Roberts, Tanner Adell un Tiera Kennedy

“COWBOY CARTER” ir mūzikas maisījums, ko mēs negaidījām no pasaules inovatīvākās mākslinieces un producentes, kas ir padarījusi robežu pārkāpšanu par normu, sniedzot mums mākslu, kas izaicina mūsu jūtas. 

"Es domāju, ka cilvēki būs pārsteigti, jo es nedomāju, ka šī mūzika ir tas, ko visi gaida," saka Beyoncé, "bet tā ir labākā mūzika, ko esmu jebkad radījusi.”


2024.04.04.

komentāri
* E-pasts netiks publicēts vietnē.